Wycieczka 05.09.2009 - Pętla Opaleńska
05.09.2009 WYCIECZKA Pętla Opaleńska (zaczynamy nowy sezon)

 

Opalenie - Małe Wiosło - rezerwat Opalenie Dolne - Opalenie  

Proponowana wycieczka jest trasą okrężną opartą na trzech szlakach: niebieskim Lasów Dębińskich, żółtym Opaleńskim i czarnym Dolnej Wisły. Urozmaicony przebieg pozwala zapoznanie się z krajobrazem daleko wykraczającym poza płaską terasę rzeczną. Krawędziowy brzeg doliny rzecznej kryje urokliwe dolinki erozyjne i zagubione w nich wioski, piękne drzewostany, stanowiska roślin kserotermicznych (rośliny wykształcające się na siedliskach o bardzo silnym nasłonecznieniu), punkty widokowe. Dolina wiślana zachęca do zwiedzania Opalenia, wioski o kilkusetletniej tradycji, starorzeczy, wałów przeciwpowodziowych i pozostałości linii kolejowej, której konstrukcja mostu wiślanego obecnie znajduje się w ... Toruniu i Koninie
Na trasie spotkamy trzy rezerwaty: Opalenie Górne, Opalenie Dolne i Wiosło Małe, chroniące głównie roślinność stepową występującą na wysokiej skarpie nadrzecznej oraz położone u jej stóp starorzecza. 

Długość trasy - 20 km lub 15 km (zależy od nastrojów i przerw na podziwianie przyrody:)

Zbiórka - 6:45 dworzec Gdańsk Główny
Dojazd:
PKP osobowy do Tczewa
Odjazdy:
Gdynia Główna – 6:35
Sopot – 6:44
Gd. Oliwa – 6:48 
Gd. Wrzeszcz – 6:52
Gd. Główny – 6:59  
W Tczewie jesteśmy o 7:34 i tam przesiadamy się w busy prywatnej firmy „Latocha”
Bus startuje spod dworca Tczewskiego o 8:00
Powrót:
Bus tego samego przewoźnika o 17:20 z Opalenia i pociąg osobowy o 18:40 z Tczewa do Gdańska lub 18.32 z Małej Karczmy i 19.30 pospieszny z Tczewa do Gdańska.

Do Zobaczenia !!! Uśmiech

organizacja (i kierownik imprezy Mrugnięcie) - miazgul

 

Losowe zdjęcie

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?